ZAMENA AUTO STAKALA
BS STAKLA nude brzu i, pre svega, kvalitetnu izradu i ugradnju auto stakala na svim vrstama vaših automobila; malih, velikih, karavana, pikap ili kombija, bez obzira na model i starost. Kvalitet samog auto stakla i njegove ugradnje utiče na sigurnost putnika u automobilu koliko i pojasevi i erbegovi, tako da je kvalitetna ugradnja od presudnog značaja za ponašanje stakala prilikom udara, jer je ono, ukoliko je ugrađeno po specifikacijama proizvođača, dizajnirano tako da Vas što bolje zaštiti prilikom sudara ili oštećenja prilikom krivljenja lima. Stoga, smatramo da je napukla stakla važno što pre promeniti kako se pukotina ne bi dalje širila i dovela do povećane opasnosti po Vas i putnike.
Prilikom zamene vetrobrana, osim stručnosti lica koje će izvršiti samu zamenu, važno je koristiti kvalitetan profesionalni alat. Stakla koja ugrađujemo ističu se odlikama koje će povećati vidljivosti u vašem vozilu, ali će poboljšati i zvučna izolacija, kao i opšti izgled. Naše osoblje će se pobrinuti da vetrobran bude ugrađen brzo i profesionalno, jer su nam kvalitet i Vaša bezbednost i zadovoljstvo na prvom mestu.
Zamena vetrobrana
BS STAKLA može Vam ponuditi zamenu auto stakla za sve marke i modele vaših vozila.
- Nemačke: Mercedes Benz, BMW, Opel, Audi, Smart, Volkswagen;
- Japanske: Daihatsu, Honda, Mazda, Mitsubishi, Suzuki, Subaru, Toyota, Nissan;
- Američke: Chevrolet, Ford, Chrysler, Dodge, Jeep;
- Francuske: Citroen, Peugeot, Renault;
- Italijanske: Alfa Romeo, Lanchia, Fiat;
- Britanske: Mini i Rover;
- Južnokorejske: Hyundai, Kia, Daewoo;
- Švedske: Volvo i Saab;
- kao i za vozila marke Zastava, Dachia, Škoda, Seat, Lada i druge, jer mi imamo rešenje za Vas!
U auto industriji se za ugradnju u automobile koriste dve vrste stakla. Laminirano staklo koje se uglavnom koristi za vetrobrane i šoferšajbne i kaljeno staklo koje se obično koristi za bočne prozore i zadnja stakla na svim vrstama vozila.
Laminirano staklo za putničke automobile
Tipični sastav laminiranog stakla za putničke automobile je 2,5 mm laminiranog stakla, nakon kog dolazi 0,38 mm unutrašnjeg sloja, nakon kog dolazi drugih 2,5 mm laminiranog stakla.
Unutrašnji slojevi plastike čine laminirano staklo teškim za sečenje. Postoje opasne prakse da se na primer, obe strane stakla seku zasebno. Mi ne podržavamo ovakve prakse. Ovo su neke od sigurnijih metoda za sečenje laminiranog stakla:
- Posebni stolovi za sečenje laminiranog stakla
- Vertikalno nagnuti ramovi testera
- Breneri ili kompresori sa vrelim vazduhom
U slučaju manjih oštećenja, popravka laminiranog auto stakla je moguća uz pomoć procesa bušenja oštećenog auto stakla kako bi se došlo do laminiranog dela. Posebna adhezivna smola se pod pritiskom ubrizgava i zatim tretira UV svetlom. Ovaj proces je u takođe širokoj upotrebi za velike industrijske šoferšajbne za vozila kod kojih oštećenje ne utiče na vidik vozača.
Kaljeno staklo za putničke automobile
Druga vrsta stakla koja se koristi u auto industriji je kaljeno staklo. Ojačano ili kaljeno staklo je vrsta sigurnosnog stakla proizvedenog pod kontrolisanim termičkim ili hemijskim postupcima kao bi se povećala jačina u odnosu na obično staklo.
Kaljenje kompresuje spoljašnji sloj dok je unutrašnji sloj pod tenzijom. Udarac će kod ovakvog stakla izazivati da se ono raspršti u sitne komade umesto da se lomi u komade koji su oštri i veliki. Kaljeno staklo se najčešće susreće kod bočnih i zadnjih stakala automobila. Šoferšajbne se sa druge strane prave od laminiranog stakla koje se neće rasuti kada se slomi.
Kaljeno staklo svojim svojstvina obezbeđuje i bolju zaštitu od krađe vozila jer se lomi mnogo teže nego neki drugi tipovi auto stakala. Još jedna odlična osobina kaljenog stakla je ta što smanjuje uticaj sunčevih zraka, dok u isto vreme povećava vidljivost pri nepovoljnim atmosferskim prilikama, poput kiše, snega, grada i magle i drugih.
Kaljeno staklo se može praviti od prekaljenog stakla određenim termičkim procesima kaljenja. Staklo se postavlja na sto sa valjcima koje ga nosi kroz peć koja ga zagreva iznad njegove tranzitne temperature od 564oC do oko 620oC. Staklo se tada brzo hladi forsiranim vazduhom dok se unutrašnjem delu dozvoljava da slobodno teče još kratko vreme.
Alternativni proces hemijskog ojačavanja uključuje primoravanje površinskog sloja stakla od minimum 0,1 mm debljine na kompresiju razmenom jona natrijuma u površini stakla sa jonima kalijuma (koji su 30% veći), potapanjem stakla u kadu istopljenog kalijum nitrata. Hemijsko ojačavanje daje rezultate u povećanoj izdržljivosti u poređenju sa toplotnim ojačavanjem i može se primeniti na staklene predmete složenih oblika.
Kod kaljenog stakla šablon nastao kaljenjem se može videti uz pomoć polarizovanog svetla ili uz pomoć polarizovanih naočara za sunce.